مطالب سایت

 یومی هو تراپی

بیش از %90 مردم دچار انحنای ستون فقرات میباشند .این امر ممکن است مادرزادی باشد یا اکتسابی .این انحنا ممکن است در مراحل اول بیماری باعث کوتاهی یکی از پاها ،اسپاسم و ... شود .

 يومي هو تراپي كه به روش توسط دكتر سايونجي ماسايوكي، مدير انستيتوي بين المللي طب پيشگير در توكيو ابداع شده است. اين روش از سال 1994 در انستيتوي طب سنتي شهر  هوشي مين به  كمك 50 نفر از آموزندگان آن با تخصص دكتراي پزشكي، پزشكان  طب سنتي، فيزيوتراپها ، تكنسين ها و ساير رشته هاي پزشكي در داخل انستيتو يا خارج آن بكار گرفته شده است.

یومی‌هوتراپی یکی از رشته‌های طب آلترناتیو «جایگزین» است. شاخه‌ای از روش‌های درمان طبیعی که نگاهی سیستماتیک به انسان دارد. نگاهی باورمند به این که بدن انسان یکی از پیچیده‌ترین سیستم‌های زنده دنیاست و باید تمامی اجزای تشکیل دهنده‌ی آن را در ارتباطات تنگاتنگ، زنده، پویا و دائم در حال تأثیر متقابل در نظر گرفت. معنی این حرف در واقع این است، به هنگام درمان یک بیماری نباید فقط به فکر عضو بیمار بود و چرایی را در همان نقطه جستجو کرد. تأثیر متقابل سایر ارگان‌های بدن را در پیدایی و تداوم عضو بیمار باید مد نظر قرار داد و تلاش نمود تا علت درمان گردد، نه معلول.

این سبک کشور ژاپن به سراسر جهان معرفی شد و این روش به عنوان یکی از درمانهای علمی و کاربردی است که میتواند مشکلاتی که در لگن، ستون فقرات و بطور کلی در سطح بدن وجود دارد از طریق یو می هو تراپی درمان کند و آمار و شواهد نشان میدهد که بسیاری از بیماران پس از دریافت ماساژ، بهبودی کامل را به دست آورده اند.

جستجو برای ریشه‌یابی بسیاری از بیماری‌ها، دکتر سایونجی ماسایوکی را به این نتیجه رساند که عدم وجود هماهنگی و تقارن در بدن انسان منجر به اختلالات گوناگونی در عملکرد اعضای بدن می‌شود که در نهایت انسان را به سوی بیماری می‌کشاند، اما این عدم هماهنگی و نامتقارن بودن بدن، خود از کجا ناشی می‌شود؟ حقیقت این است که بیش از 95% از انسان‌ها بدون آن که خود بدانند و متوجه باشند، دچار جابه‌جایی و انحراف در لگن خاصره هستند. عاملی که عمدتاً مادرزادی است و از مادر به کودک منتقل می‌شود و در طول حیات نیز به دلیل افتادن از بلندی‌ها، ضربات وارده و یا پوزیشنهای اشتباه و طولانی مدت به بدن ممکن است رخ بدهد یا تشدید شود.

مادری که خود دچار جابه‌جایی لگن خاصره است، به دلیل فرم بدن لگن و اعوجاج در مسیر بارداری کودک، ضمن تحمل دردهای شدید زایمان «هر چه این انحراف بیش‌تر باشد، درد شدیدتر خواهد بود.» کودکی را متولد خواهد کردکه به دلیل گذر از این مسیر ناصاف استخوان‌هایش جابه‌جا شده و لگن او که پهن‌ترین استخوان او می‌باشد دچار جابه‌جایی و انحراف می‌کند.

به نظر درمانگر یو می هو دلیل اصلی بسیاری از امراض را باید در عدم تعادل مفصل لگن جستجو کرد. این مفصل پل بین ستون فقرات و استخوانهای لگن در دو طرف است و جالب اینکه بر اساس بررسی های پزشکی و فیزیکی انجام گرفته ، نقطۀ ثقل بدن هر شخصی در این مفصل می باشد.
پس، هرگونه عدم تعادل در این مفصل باعث جابه جایی مرکز ثقل بدن شده و می تواند فشار بیشتری را بر قسمت های مختلف وارد کند. بیشتر این انحرافات با یو می هو قابل درمان است .

یو می هو

 

 این انحراف، درد در ستون فقرات، افتادن بیش تر وزن بدن بر یک سمت میشود و عضلات مرتبط را دچار انقباض می‌کند این امر میتواند باعث اختلال در سیستم گردش خون و سیستم لنفاوی می‌شود. خون و اکسیژن کافی به اندام‌ها نمی‌رسد و دردهای عضلانی، مفصلی، آرتروز گردن، سردردها و سرگیجه‌ها، ضعف بینایی، وز وز گوش و ... را به دنبال دارد.

انحراف در ستون فقرات و چرخش مهره‌ها حول محور نخاع، ضمن وارد آوردن فشار بیش از حد دیسک‌های تحت فشار که می‌تواند بیماری‌های دیسک و سیاتیک را باعث شود، ریشه‌های عصبی را نیز درگیر می‌کند.

عدم تقارن و هماهنگی در بدن، تعادل در انرژی حیاتی بدن را به هم می‌ریزد و منجر به افزایش یکی از انرژی‌ها «انرژی مثبت یا منفی – یین و یانگ» و کاهش دیگری می‌شود و حتی گاه با بروز انسداد در کانال‌های انرژی سطح عمومی انرژی حیاتی بدن را به دنبال خواهد داشت. نتیجه آن‌که غدد درون ریز نیز دچار اختلال در عملکرد می‌شوند و علاوه بر بیماری‌های فیزیکال، بیمار را دچار بیماری‌های روحی و روانی می‌کند. از جمله به احساس خستگی مداوم، کاهش سطح هوشیاری فرد و بالاخره افسردگی می‌توان اشاره کرد.

 

دکتر سایونجی ماسایوکی پس از بیست سال تحقیق در روش‌های درمانی طبیعی در شرق به ویژه در چین و ژاپن، با انتخاب امتیازات و برتری‌‌های تکنیک‌ها و شیوه‌های درمانی گوناگون و ترکیب آن‌ها در روش درمانی نوین خود، یومی‌هوتراپی را ابداع کرد. این روش درمانی با اتکا به تجارب پنج هزار ساله پزشکان چینی و ژاپنی و با بهره‌گیری از روش‌های درمانی پزشکان مکتب شائولین «اصلاح مفاصل و اسکلت‌بندی انسان» که بسیار نزدیک به استئوپاتی و کایروپراکتیک می‌باشد، روش‌های درمانی شیاتسو «فشار درمانی»، ماساژ چینی، رفلکسوتراپی «بازتاب درمانی» و بالاخره به گونه‌ای انرژی درمانی، پایه‌ریزی شده است.

انحراف در لگن به این معناست که استخوان یکی از لگن‌ها در یک سمت بالاتر از دیگری قرار دارد و اگر بخواهیم به خط مستقیمی را از روی تاج لگن سمت چپ و راست بگذرانیم، مشاهده خواهیم کرد که این خط افقی نیست، بلکه مایل است.

بیماری انحراف لگن و ستون فقرات از زندگی ماشینی امروز و طرز نشستن و ایستادن اشتباه بروز میدهد . با ادامه دادن این کار در طول زندگی ابتدا کوفتگی ، خستگی ، سفتی عضلات و درد عضلانی بوجود می آید و در نتیجه منجر به بیماریهایی جدی تر نظیر ديسك ، سياتيك ، ‌آرتروز و غيره می شوند . پس از اين مرحله درد پيشرفته تر شده و با تاثير گذاشتن بر اندامهاي داخلي و گردش خون ،‌ بيماريهاي نويني چون بيماريهاي قلبي ، دستگاه گوارشي ، سردرهاي گوناگون ، و … خود را نشان خواهند داد .

یو می هو در درمان و کمک به درمان بیماریهای زیر مناسب میباشد.

درد کمر، کتف و گردن

اسپاسم یا گرفتگی عضلات

سیاتیک

سکته مغری

کجی لگن خاصره

اسکولیوز (کجی ستون فقرات)

کیفوز و لوردوز (گودی کمر و کوژپشتی)

پارگی دیسک کمر

تنگی کانال نخاع

آرتروز

زانوی ایکس یا پرانتزی

دردهای کلیه معده و .... حاصل از کجی لگن

مشکلات اندامهای داخای حاصل از مشکلات اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک

بیماریهای روحی و روانی

کتف منجمد

 

هشدار

این ماساژ یکی از حساس ترین انواع ماساژ است زیرا مستقیما با ستون فقرات درگیر است . لازمه درمانگر یومی هو سالها کسب تجربه و کسب دانش است . 

مزایای یومی هو

1-برای درمان بیماری ها با این روش، ضرورتی برای بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد.

2-خستگی را از بدن خارج می كند.

3- به عنوان یك روش پیشگیر، مقاومت بدن را در مقابل بیماری های گوناگون افزایش می دهد.

4-این روش درمانی،   قد انسان را بلندتر می كند. چون نرمش عضلات، اصلاح مفاصل و استخوان بندی بدن و از كاهش فواصل بین مفصلی جلوگیری كرده و با رساندن خون كافی به تمامی استخوانها به رشد آنها _ بخصوص نزد كودكان و نوجوانان – كمك شایانی می كند.

5- عضلات را محكمتر می كند.

6- نیروی جنسی را تقویت می كند.    

7- انعطاف بدن را بیشتر كرده و توانایی حركت وگردش مفاصل را افزایش می دهد.

8- انرژی حیاتی بدن را افزایش داده و فرد را فعالتر و شادابتر می كند. بدن سالم، عقل سالم را به دنبال دارد. چرا كه سلامت بدنی ، آرامش، نشاط ، امید به زندگی، اعتماد به نفس و خوش بینی را به همراه دارد و این خود امكان تفكر سالمتر را فراهم می كند.

انجام خدمات یو می هو در بیمارستان فوق تخصصی عرفان

021-23021722

تلفن مشاوره

09124054719

برای اطلاعات بیشتر اینجا  کلیک کنید

 ماساژ یومی هو ماساژ درمانی آموزش ماساژ ماساژ بدن

ارسال شده در مورخه : شنبه، 2 آبان ماه، 1394 توسط admin  پرینت

مرتبط باموضوع :

 ریکی ماساژ  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 12390 مشاهده
 ماساژ سوئدی  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 49725 مشاهده
 ماساژ سنگ داغ hot stone  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 31783 مشاهده
 ماساژ سر هندی  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 13769 مشاهده
 تای ماساژ تایلندی  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 27325 مشاهده
نام شما:
ایمیل شما:

در مورخه : دوشنبه، 4 دي ماه، 1391

سلام خسته نباشيد

من 33 سالمه ستون فقراتم انحنا دارد ولي از بس خم نشستم به حالت قوز شده آيا ماساژي وجو دارد كه اين مورد را درمان كند ممنون ميشم به ايميلم جواب بدين

جوابیه ها

نام شما:
ایمیل شما:

در مورخه : جمعه، 12 مهر ماه، 1392

من کمی قوزدارم و احساس می کنم از ناحیه کمر این قوز ایجاد می شود ایا راهی هست

 

ارسال جوابیه ]

ارسال جوابیه ]

نام شما: امین
ایمیل شما: aminmajidi12@gmail.com

در مورخه : سه شنبه، 10 فروردين ماه، 1395توسط
(مشخصات کاربر aminmajidi12 | ارسال پیغام شخصی) http://pingler.biz

عالی بود ممنون

ارسال جوابیه ]

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
آیا ستون فقرات شما انحنا دارد ؟

بلی
خیر
مطمئن نیستمنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 41
نظرات : 0

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب